Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Konference Budoucnost transatlantického partnerství
Foto: © MZV/MFA
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

MZV hostí konferenci o budoucnosti transatlantických vztahů

Kdy: 13.09.2018 , Kde: Praha, Černínský palác

Dne 13. září 2018 se ve Velkém sále Černínského paláce koná mezinárodní konference „The Future of the Transatlantic Bond“ zaměřená na budoucnost transatlantické spolupráce.

Konferenci zahájí náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Petříček. Účastníci konference budou diskutovat o transatlantické spolupráci, partnerství Evropské Unie a Severoatlantické aliance a rovněž o ekonomických a bezpečnostních aspektech transatlantických vztahů.

Mezi vystupujícími na konferenci „The Future of the Transatlantic Bond“ budou někdejší zástupce generálního tajemníka NATO a americký velvyslanec v Rusku Alexander Vershbow, bývalý zástupce náměstka ministra obrany USA Ian Brzezinski, vicepresident Heritage Foundation Jack Spencer, velvyslanec USA v ČR Stephen King a velvyslanec SRN v ČR Christoph Israng. Ministerstvo zahraničních věcí bude zastoupeno náměstkem Martinem Tlapou a politickým tajemníkem Miroslavem Pochem.

Konferenci pořádá Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Asociací pro mezinárodní otázky za podpory Nadace Konráda Adenauera, amerického velvyslanectví v Praze a zastoupení Evropské komise v ČR. 

Informace pro média: 

9.00 – 16.00 konference „The Future of the Transatlantic Bond“
příchod novinářů na recepci Černínského paláce do 8.45 h 

Účast pouze po předchozí písemné žádosti o akreditaci (ve formátu jméno, redakce, pozice, telefon), zaslané nejpozději do středy 12. září 2018 do 12:00 hodin na: hana_klucarova@mzv.cz. 

Vhodný oděv podmínkou.

přílohy

Program konference "The Future of the Transatlantic... 138 kB pdf (Acrobat dokument) 11.9.2018

.