Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Rada pro zahraniční věci v Bruselu
Foto: ©Council of the European Union
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Petříček na Radě pro zahraniční věci v Lucemburku

Kdy: 15.10.2018 , Kde: Lucemburk

Náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Petříček se v čele české delegace zúčastní zasedání Rady EU pro zahraniční věci (FAC), které proběhne 15. října 2018 v Lucemburku. Mezi hlavními tématy bude politická situace v Libyi nebo vnější aspekty migrace. Program v Lucemburku bude pokračovat jednáním ministrů zahraničí EU a zemí Východního partnerství.

Říjnová Rada se soustředí na aktuální bezpečnostní a politický vývoj v Libyi a ve Středoafrické republice. V návaznosti na zářijový summit v Salcburku ministři projednají problematiku vnějších aspektů migrace. FAC také prodiskutuje současnou situaci ve Venezuele, kde tamní situace vyvolala migrační krizi a s ní související tlak na sousední země. Zasedání by mělo přijmout závěry ke konektivitě mezi Evropou a Asií, k situaci ve Středoafrické republice a k Operaci EUFOR Althea.

Na jednání Rady dále naváže 9. setkání šéfů diplomacií EU se zeměmi Východního partnerství. Diskuse se bude soustředit zejména na aktuální stav plnění 20 cílů stanovených do roku 2020, které byly přijaty na summitu v listopadu 2017.

.