Ministerstvo zahraničních věcí ČR

         česky   english        

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Členy výboru přijal státní tajemník Miloslav Stašek
Foto: © Markéta Trnková (MZV/MFA)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Černínský palác hostil zasedání zahraničního výboru parlamentu

 

Dne 1. 2. 2018 proběhlo na půdě Ministerstva zahraničních věcí jednání zahraničního výboru Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Členy výboru přijal státní tajemník Miloslav Stašek, Tomáš Kryl, pověřený řízením sekce ekonomicko-provozní a náměstek pro řízení Sekce evropské Jakub Dürr.
 

Státní tajemník Miloslav Stašek poslancům představil současnou organizační strukturu ministerstva, dále přítomné seznámil s novinkami a prioritami Sekce státního tajemníka, jakož i plánovanými legislativními změnami v kontextu připravované novely zákona o státní službě.

Tomáš Kryl, pověřený řízením Sekce ekonomicko-provozní, pak představil hlavní priority rezortu v oblasti investičních akcí a rozpočtového rámce MZV. Náměstek evropské sekce seznámil členy zahraničního výboru s organizační strukturou sekce, hlavními zahraničněpolitickými prioritami rezortu v Evropě i EU. Specificky se dotknul zejména regionální spolupráce ve středoevropském prostoru, bilaterálních vztahů ČR s Ruskem, Východního partnerství, západního Balkánu, Turecka a hlavních témat souvisejících s přípravou neformálního zasedání Evropské rady v únoru 2018.

Členové zahraničního výboru měli na závěr možnost prohlédnout si reprezentační prostory Černínského paláce a velmi cenné písemné historické archiválie, kterými disponuje archiv MZV.

galerie

Černínský palác dějištěm zasedání zahraničního výboru PSP ČR

.