Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Černínský palác ze západu
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstky ministra se stanou Grmelová a Hlaváček

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR obsadí v průběhu měsíce srpna 2019 volné posty politických náměstků. Stanou se jimi Anita Grmelová a Radek Hlaváček. Mezi jejich priority budou patřit veřejná diplomacie a udržitelný rozvoj.

Po Lukáši Kauckém, který se stal novým velvyslancem v Bulharsku, nastoupí na tento post Radek Hlaváček. Osmadvacetiletý právník by se měl od 1. srpna věnovat především agendě veřejné diplomacie. „Chci přispívat ke kontinuitě našeho zahraničně politického směřování po roce 1989,“ osvětlil svou motivaci Hlaváček.

Na dlouhodobě volné místo druhého náměstka nastoupí od 15. srpna zkušená zástupkyně vedoucího ministerské kanceláře Anita Grmelová. Její prioritou bude v rámci zahraniční politiky prosazování udržitelného rozvoje, především tzv. sustainable development goals (cílů udržitelného rozvoje), které vytkla OSN. Udržitelný rozvoj naší planety je klíčový pro její zachování dalším generacím. Grmelová působila dříve na ambasádě v Londýně a je odbornicí na Blízký východ.

„Oba nové náměstky jsem si vybral pro jejich pracovitost a odborné znalosti. Jejich úkoly se odvíjí od priorit, které má do budoucna rezort Ministerstva zahraničí i já osobně. Věřím, že oba přiloží aktivně ruku k dílu. Vítám také ve vedení ministerstva pod svou taktovkou první ženu,“ komentoval změny ministr Tomáš Petříček.

.