česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České vánoce v Kuala Lumpur

Velvyslanectví ČR v Malajsii uspořádalo pro krajany žijící v Kuala Lumpur dne 4. 12.2017 předvánoční setkání spojené s tradiční Mikulášskou nadílkou. Letos se akce, která se konala na rezidenci velvyslance, zúčastnilo přes padesát krajanů a jejich dětí.

Mikuláš rozdával v Kuala Lumpur balíčky, v nichž nechyběl český perník a další sladkosti. Děti si je zasloužily svým zpěvem, hraním na hudební nástroje, recitací básniček a v jednom případě dokonce i profesionálním baletním vystoupením. České vánoce v Kuala Lumpur krajanům připomněly také tradiční jídla, cukroví, vánočka, svařené víno, živý stromek a hraní koled. V průběhu večera byla promítána pohádka režiséra Jiřího Stracha Anděl Páně II.

Pro malajsijskou a mezinárodní komunitu byly české Vánoce prezentovány na recepci pořádané na rezidenci velvyslance 8. 12. 2017. Společenské akce se zúčastnili významní představitelé malajsijské státní správy, podnikatelé a diplomatický sbor. České vánoční tradice popsal ve svém oslovení velvyslanec ČR v Malajsii Rudolf Hykl. Poté vystoupil mezinárodní pěvecký sbor Cantus Musicus, který v rámci svého hudebního programu zazpíval na úvod pět našich nejznámějších koled v češtině. Pohoštění bylo zajištěno také v duchu českých vánočních tradic.   

     

Galerie


Christmas 2017 / Vánoce 2017