česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Archiv ZÚ Lublaň
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pracovní návštěva slovinského ministra zahraničních věcí Anže Logara v Praze

Slovinský ministr zahraničních věcí Anže Logar uskutečnil dne 14. 10. 2020 pracovní návštěvu v Praze, kde se setkal s ministrem zahraničních věcí Tomášem Petříčkem a českým předsedou vlády Andrejem Babišem.

Oba ministři zahraničních věcí při bilaterálním jednání hovořili především o dalším postupu při zvládání pandemie COVID-19 a v této souvislosti velmi ocenili stávající formát spolupráce CENTRAL 5, v rámci kterého Česká republika, Slovinsko, Rakousko, Slovensko a Maďarsko koordinují jednotlivá protiepidemická opatření.

Ministři se dále shodli, že úzká spolupráce mezi státy střední Evropy je klíčová pro další hospodářský rozvoj v regionu. Ministr Anže Logar také projevil zájem o těsnější spolupráci mezi Českou republikou a Slovinskem v sektoru logistiky.

Hlavním tématem rozhovorů ministra Anže Logara a předsedy vlády Andreje Babiše byl, kromě situace kolem COVID-19,  rozvoj dalších forem spolupráci ve středoevropském regionu.

Z důvodu epidemiologické situace a přijatých restriktivních omezení byla zrušena plánovaná návštěva doprovázející slovinské podnikatelské delegace a připravované česko-slovinské obchodní fórum.

Rozhovor ČT se slovinským ministrem zahraničních věcí Anže Logarem vzniklý u příležitosti jeho návštěvy v Praze je dostupný na webových stránkách ČT24 .