česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky v Dillí
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Seminář o česko-indické obchodní spolupráci

Kdy: 25.08.2017, Kde: Dillí

Velvyslanectví České republiky v Dillí uspořádalo dne 25. srpna ve svých prostorách podnikatelský seminář pod názvem "Doing Business with Czechia" s cílem podpořit česko-indickou obchodní spolupráci.
 

Program semináře se skládal ze dvou částí. První blok byl věnován prezentacím pracovníků velvyslanectví o hospodářském potenciálu České republiky, o česko-indickém obchodu a o schopnostech, kapacitách a disponibilních moderních technologiích, které českým firmám umožňují obstát v náročné mezinárodní konkurenci na světových trzích včetně Indie.

Účast Indie jako partnerské země na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně ve dnech 9. - 13. 10. 2017 rovněž patřila k tématům prezentací. Na veletrhu se očekává  účast několika desítek indických firem, které se představí ve společném výstavním pavilonu Indie. Přítomní zástupci strojírenské exportní asociace EEPC India, která organizuje indickou účast na MSV 2017 v Brně, během krátkého vystoupení vyzdvihli hlavní výhody společné prezentace v rámci indického pavilonu.

Druhá část semináře byla příležitostí pro dvoustranné schůzky mezi zástupci indických firem, pracovníky velvyslanectví a zástupci českých firem, které jsou členy Platformy českých firem v Indii. Na závěr semináře se podávalo drobné pohoštění a jednání tak mohla v neformální atmosféře dále pokračovat.