česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Creative Commons
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Bhútánská vláda hledá české odborníky v ICT a obnovitelných zdrojích energie do školícího programu v Bhútánu

Kde: Bhútán

Čeští odborníci v oblasti ICT a obnovitelných zdrojů mají jedinečnou příležitost zapojit se do vládního programu Bhútánského království a předat prostřednictvím intenzivních školení své zkušenosti mladým lidem z Bhútánu. Program De-suung Skilling Program navazuje na předchozí vzdělávací program, do kterého se úspěšně zapojili čeští experti v oblasti stavebnictví. Přihlášky je možné podávat prostřednictvím Velvyslanectví bhútánského království v Bruselu 

V návaznosti na program bhútánské vlády SDP (Skill Development Program), do kterého se ve školním roce 2021/2022 úspěšně zapojili také odborníci z ČR, se bhútánská vláda rozhodla od školního roku 2022/2023 zařadit ČR také do programu DSP (De-suung Skilling Program). Jedná se o vzdělávací program pro mladé lidi, kdy školiteli mohou být jak odborníci ze zahraničí tak i z Bhútánu. Bhútán přitom oslovuje pouze několik nejvyspělejších zemí světa, které si pečlivě vybírá. 

De-suung Skilling Program (DSP) zprostředkovává krátkodobé kvalitní vzdělávací kurzy v různých oblastech pro nezaměstnané mladé lidi v Bhútánu ze strany mezinárodních a národních odborníků a trenérů. Do programu DSP hledá bhútánská vláda mezinárodní odborníky a školitele, kteří jsou ochotni pracovat v Bhútánu po dobu minimálně tří měsíců, preferuje však jeden rok s možností prodloužení kontraktu. V případě ČR má bhútánská vláda o školitele z těchto oblastí: 

  

ICT: 

1) Návrh a vývoj her 

2) Vývoj mobilních aplikací 

3) Kybernetická bezpečnost 

  

Udržitelná práce / obnovitelná energie (solární energie): 

4) Návrh solární energie a elektrického systému (návrh a dimenzování solárních panelů) 

5) Instalace a servis solární fotovoltaiky  

6) Termální vytápění prostřednictvím solární energie (vytápění prostoru, místnosti a ohřev vody) 

7) Sluncem poháněný systém zavlažování a pitné vody 

8) Výroba solárních panelů 

  

O programu  

Kurzy se konají od pondělí do soboty od 9.00 do 13.00 hodin a od 14.00 do 17.00 hodin, v sobotu může být jen půldenní. Neděle jsou volné. Na základě výše uvedených okruhů mají potenciální školitelé sami navrhnout obsah kurzů, resp. modul kurzů s cíli školení s konkrétními výstupy a výsledky. Školení musí přitom mít vazbu na regionální a globální trendy nabízeného kurzu. Školitel musí udat také délku kurzu a optimální počet školených osob. Dále se očekává, že zašle harmonogram školního roku a školicí materiály, které sám obstará. Zájemci o místo školitele mají napsat žádost, včetně životopisu administrátorovi programu DSP panu Tashi Wangchukovi (tashiw@bsb.gov.bt) a v kopii adresovat pracovníkům Velyslanectví Bhútánského králoství v Bruselu gpenjor@mfa.gov.bt, dwangmo@mfa.gov.bt, kjthinlay@mfa.gov.bt, nchoden@mfa.gov.bt, dále honorárnímu konzulovi Bhútánu v Praze panu Jaroslavu Hubáčkovi na e-mail jhubacekv@volny.cz a ZÚ Dillí na e-mail newdelhi@embassy.mzv.cz.