česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vzájemné vztahy a návštěvy státních představitelů

Navázání diplomatických styků:

Indie: 1. 1. 1993

Bangladéš: 1. 3. 1993

Srí Lanka: 15. 2. 1993

Nepál: 1. 1. 1993

Maledivy: 1. 1. 1993

Bhútán: 2. 12. 2011


Vzájemné návštěvy mezi představiteli států

INDIE Představitelé ČR do Indie
15.03.1993 ministr průmyslu a obchodu Vladimír Dlouhý
20.–21.06.1993 ministr zahraničí Josef Zieleniec
07.–11.02.1994 prezident Václav Havel
29.03.1996 náměstkyně ministra zahraničí Helena Bambasová
11.04.1997 náměstek ministra zahraničí Cyril Svoboda
17.10.1997 ministr průmyslu a obchodu Karel Kuhnl
09.–12.03.1999 předseda poslanecké sněmovny Václav Klaus
09.–13.02.2001 ministr obrany Vladimír Vetchý
11.–14.03.2001 premiér Miloš Zeman
11.–14.03.2001 ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr
11.–14.03.2001 ministr financí Pavel Mertlík
11.–14.03.2001 ministr zemědělství Jan Fencl
27.–31.08.2002 ministr průmyslu a obchodu Jiří Rusnok
04.–08.01.2003 náměstek ministra průmyslu a obchodu Miroslav Somol
03.–07.02.2003 ministr průmyslu a obchodu Jiří Rusnok
03.–07.02.2003 ministr obrany Jaroslav Tvrdík
15.–21.11.2003 parlamentní delegace Poslanecké sněmovny a Senátu
12.–19.12.2004 náměstek ministra průmyslu a obchodu Miroslav Somol
07.–13.02.2005 místopředseda vlády a ministr dopravy Milan Šimonovský
05.–06.09.2005 náměstek ministra zahraničí Pavel Svoboda
06.–13.11.2005 prezident Václav Klaus
17.–19.01.2006 premiér Jiří Paroubek
11.3.–15.03.2007 náměstkyně ministra zahraničí Helena Bambasová
18.–21.11.2007 ministr zahraničí K. Schwarzenberg
02.–06.12.2007 předseda Senátu P. Sobotka
13.–17.11.2008 ministr průmyslu a obchodu Říman
20.01.2009 náměstek ministra životního prostředí K. Bláha (EU Troika)
05.02.2009 oficiální návštěva ministra životního prostředí M. Bursík (CZ PRES)
06.–12.12.2009 pracovní návštěva náměstka MŠMT V. Růžičky
16.–22.02.2010 náměstek ministra zahraničních věcí H. Kmoníček (DEFEXPO)
11.–12.05.2010 náměstek ministra průmyslu a obchodu L. Vaněk (České technologické dny)
23.–26.05.2010 náměstek ministra průmyslu a obchodu M. Hovorka
28.–29.10.2010 náměstek ministra životního prostředí Ivo Hlaváč
25.–28.10.2010 náměstek ministra dopravy Ivo Vykydal
31.10.–03.11.2010 náměstek ministra průmyslu a obchodu M. Hovorka (8. česko-indická smíšená ekonomická komise)
20.–26.01.2011 náměstek ministra průmyslu a obchodu M.Hovorka (veletrh IMTEX 2011 Bangalore)
08.–13.05.2011 předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch (oficiální návštěva v Dillí a Mumbai)
06.–07.06.2011 náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub (politické konzultace)
27.–28.09.2011 návštěva náměstka ministra obrany ČR pro akvizice a vyzbrojování JUDr. R. Blažka (4. zasedání společného obranného výboru)
09.–11.10.2011 oficiální návštěva ministra průmyslu a obchodu M. Kocourka v doprovodu delegace hospodářského výboru PSP ČR a podnikatelské delegace
22.–24.03.2012 návštěva náměstka ministra průmyslu a obchodu M. Hovorky (účast na strojírenském veletrhu India Engineering Sourcing Show v Bombaji)
28.–30.03.2012 ministr obrany Alexander Vondra v doprovodu podnikatelské delegace (účast na DEFEXPO)
08.–13.10.2012 náměstek ministra zemědělství Radek Braum
11.–15.03.2013 ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba
07.–11.11.2013 ministr zahraničních věcí J. Kohout a ministr kultury J. Balvín
24.–27.01.2014 náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR Milan Hovorka
10.–11.02.2014 náměstek ministra zahraničních věcí pro mimoevropské země a ekonomické záležitosti Tomáš Dub
28.–30.01.2015 ministr průmyslu a obchodu ČR  Jan Mládek
18.–20.02.2015 ministr obrany Martin Stropnický (veletrh AERO INDIA)
19.–24.03.2015 místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Vojtěch Filip, místopředseda Hospodářského výboru PSP M. Kolovratník, poslanci Š. Stupčuk, M. Kučera a V. Snopek
26.–30.04.2015 předseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu Parlamentu ČR František Bublan a senátoři H. Mezian, P. Kunčar a J. Regec
27.10.–01.11.2015 poslanec Radim Holeček (Dillí)
21.–23.11.2015 indolog Jaroslav Vacek (účast na mezinárodní konferenci indologů na pozvání prezidenta Indie Pranaba Mukherdžího)
24.–26.11.2015 náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR Jiří Koliba v čele podnikatelské delegace (strojírenský veletrh Mumbai, HEC Ránčí, Dillí)
16.–19.03.2016 náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR Jiří Koliba v čele podnikatelské delegace (veletrh INDIA AVIATION v Hajdarabádu)
28.–30.03.2016 náměstek ministra obrany Tomáš Kuchta v čele podnikatelské delegace (veletrh DEFEXPO v Goa)
24.–30.04.2016 předseda Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Karel Schwarzenberg a poslanci Pavel Holík, Leo Luzar a Rom Kostřica
   
04.-08.03.2018  ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner a státní tajemník MZV ČR Miloslav Stašek (Dillí: ČR jako "Focus Country" na India Europe 29 Business Forum, Aurangabád ve státě Maháráštra a Čennai ve státě Tamilnádú: ČR jako partnerská země na mezinárodním strojírenském veletrhu IESS 2018 "India Engineering Sourcing Show")
17.-19.01.2019 předseda vlády Andrej Babiš (Ahmedabád a Gándhínagar ve státě Gudžarát: ČR jako partnerská země na summitu "Vibrant Gujarat Global Summit 2019", Púne ve státě Maharáštra, Dillí),
ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková,
místopředseda Rady vlády ČR pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček (od 30.3.2019 ministr průmyslu a obchodu ČR)
19.-21.02.2019 ministr obrany Lubomír Metnar (účast na veletrhu Aero India 2019 v Bengalúru ve státě Karnátaka)
   
INDIE Indičtí představitelé do ČR
říjen 1996 indický prezident Š. D. Šarma
červen 2000 předseda indického parlamentu G.M.C. Balayogi
únor 2002 státní ministr zahraničních věcí Omar Abdulláh
září 2002 ministr těžkého strojírenství B. V. Patil
červen 2003 ministr energetiky A. Geete
září 2003 státní  ministr zahraničních věcí D. Singh
říjen 2003 ministr obrany G. Fernandes
08.–09.09.2008 státní ministr zahraničních věcí A. Šarma
říjen 2008 ministr průmyslu a obchodu K. Náth
29.06.2009 ministr zahraničních věcí S.M.Krishna (Trojka EU-Indie)
26.02.2010 náměstek ministra zahr. věcí V. Katju (meziministerské konzultace)
06.–08.06.2010 M. H. Ánsárí, viceprezident a předseda Horní komory parlamentu
listopad 2010 NGŠ a velitel letectva P.V. Naik
24.–25.06.2011 předseda Indické atomové komise a státní ministr pro jadernou energetiku Dr. Srikumar Banerjee
13.–16.06.2011 ministr uhlí Sriprakash Jaiswal
09.–11.09.2012 ministr obchodu Ánand Šarma
31.10.–03.11.2012 státní ministryně zahraničních věcí Preneet Kaurová
13.–18.10.2015 poslanec Mani Šankar Aiyar (účast na konferenci Pražská agenda k odzbrojení)
   
21.-23. 04. 2018 náměstek ministryně zahr. věcí Amrit Lugun (konzulární a vízové konzultace ČR - Indie)
06.-09.09.2018 prezident Rám Náth Kóvind,
státní ministr pro zemědělství, blaho farmářů a pro místní samosprávu a člena horní komory indického parlamentu Parshottam Kodabai Rupala,
člen horní komory indického parlamentu Anil Baluni,
člen horní komory indického parlamentu Ram Shakal,
náměstkyně ministryně zahr. věcí Ruchi Ghanashyam
22.-23.10.2018 státní ministr pro obchod a průmysl a pro spotřebitelské záležitosti, potravu a veřejnou distribuci Chhotu Ram Chaudhary (vedl indickou delegaci na zasedání česko-indické smíšené komise pro hospodářskou spolupráci)
18.-19.10.2019 viceprezident Vankaiah Naidu (setkání s předsedou vlády A. Babišem na 12. summitu ASEM v Bruselu)
   
SRÍ LANKA  
13.–16.08.1999 náměstek ministra zahraničí H. Kmoníček (Indie, Pákistán, Srí Lanka, Maledivy)
23.–25.01.2001 náčelník Generálního štábu AČR J. Šedivý 
13.–16.02.2001  ministr obrany V. Vetchý
13.–14.03.2005 náměstek ministra zahraničí  P. Svoboda (tsunami)
20.06.2007 státní tajemník Palitha Kohona (setkal se NMPAO Baštou)
27.06.2007 předseda parlamentu W. J. M. Lokkubandara
12.–13.11.2007 státní tajemník Palitha Kohona (politické konzultace s NM1 T. Pojarem)
12.–13.05.2009 náměstkyně ministra H. Bambasová (přijetí ministrem zahraničních věcí na okraj Trojky EU)
28.–29.03.2011 ministr zahraničních věcí Prof. G. L. Peiris
16.–18.04.2011 náměstek ministra životního prostředí Ivo Hlaváč
08.–11.05.2011 ministr ropného průmyslu Sushil Premajayantha
01.–05.06.2011 náměstek ministra zahraničních věcí T. Dub (politické konzultace)
13.10.2011 oficiální návštěva ministra průmyslu a obchodu M. Kocourka v doprovodu hospodářského výboru PS P ČR a podnikatelské delegace
21.–23.03.2012 návštěva 1. náměstka ministra zahraničních věcí Srí Lanky N. Perery v ČR v doprovodu parlamentní delegace Srí Lanky
19.–24.11.2012 návštěva členů zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
06.–07.11.2013 ministr zahraničních věcí J. Kohout a ministr kultury J. Balvín
09.–11.10.2014 ministr zavlažování a vodních zdrojů Nimal Siripala de Silva v ČR
2015-2018 (bude doplněno)
15.-19.05.2018 ministr zahraničních věcí Tilak Marapana na pracovní návštěvě ČR
20.-21.09.2018 předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch a senátoři Parlamentu ČR Tomáš Grulich, Luděk Jeništa, Hassan Mezian, Lumír Kantor a Radko Martínek na pracovní návštěvě ČR, delegaci doprovázela podnikatelská delegace Hospodářské komory ČR v čele s viceprezidentem HK ČR Michalem Šteflem
27.09.2018 ministr rozvojových strategií a mezinárodního obchodu Malik Samarawikrema, předseda "United National Party" a člen srílanského parlamentu Malik Samarawickrama na pracovní návštěvě ČR
   
NEPÁL  
27.–28.06.2001 náměstek ministra zahraničních věcí Hynek Kmoníček
19.–31.03.2006 vrchní ředitelka MZV Helena Bambasová
02.–06.11.2011 oficiální návštěva náměstků ministra životního prostředí I. Hlaváče a T. Tesaře v doprovodu podnikatelské delegace
09.–12.03.2013 podnikatelská delegace vedená velvyslancem ČR M. Staškem
02.–09.06.2014 návštěva delegace zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
24.–27.11.2014 návštěva presidenta Komise pro prošetřování zneužití pravomoci Nepálu Lok Man Singh Karkiho v ČR
29.–30.01.2015 návštěva ministra průmyslu a obchodu ČR J. Mládka v Nepálu
17.–21.9.2016  návštěva delegace Ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v Nepálu
   
BANGLADÉŠ  
2001   vrchní ředitel Husák
08.–09.06.2009 náměstkyně ministra zahraničních věcí H. Bambasová (vedoucí delegace Trojky EU)
10.–11.03.2013 ministr průmyslu a obchodu MUDr. Martin Kuba
01.– 05.04.2017  pracovní cesta parlamentní delegace na 136. zasedání Meziparlamentní unie
21.– 22.05.2019  návštěva ministra obchodu Tipu Munshi v ČR
MALEDIVY  
16.–19.08.1999 náměstek ministra zahraničí Hynek Kmoníček  na pracovní návštěvě Malediv
   
22. 8. 2018 předseda Dialogu všech politických stran a ministr rybolovu a zemědělství Mohamed Shainee na pracovní návštěvě ČR
   
BHÚTÁN  
29.06.–02.07.2001 náměstek ministra zahraničí Hynek Kmoníček             
08.–11.03.2007 náměstkyně ministra zahraničních věcí Helena Bambasová      
06.–09.02.2013 náměstek ministra životního prostředí Ing. Tomáš Tesař v doprovodu podnikatelské delegace
08.–10.11.2013 ministr zahraničních věcí J. Kohout
12.–15.02.2014 meziministerské konzultace v BT pod vedením náměstka ministra ZV pro mimoevropské země ing. T.Duba
04.–07.06.2014 návštěva delegace zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR