english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Adriana Audyová

Stáž na Velvyslanectví České republiky v Oslo proběhla nad moje očekávání. Stejně jako moji předchůdci mám s tímto pobytem jen samé pozitivní zkušenosti.
Již na začátku se mi dostalo velmi vřelého přivítání, jak ze strany pana velvyslance, tak ostatních pracovníků ambasády. Vždy mi ve všem vyšli vstříc a dostalo se mi pomoci či rady.

Adriana Audyová

Adriana Audyová

Náplň práce na ambasádě byla velice různorodá. Denně jsem pracovala s češtinou, norštinou a angličtinou. Psala jsem odborné zprávy na Ministerstvo zahraničních věcí v Praze, zpracovávala jsem články na webové stránky velvyslanectví ve všech jmenovaných jazycích. Měla jsem také možnost pomáhat s organizací různých kulturních akcí. Další náplní mých pracovních dnů byla také pomoc na konzulárním oddělení.

V neposlední řadě jsem měla několikrát tu čest reprezentovat české velvyslanectví na různých událostech, jako je například koncert, výstava, či recepce dalších ambasád.

Jakožto absolventka oboru Norský jazyk a literatura na Masarykově univerzitě jsem velmi ocenila získání nových praktických zkušeností a znalostí a také rozvíjení a zlepšování jazyků.

Dovoluji si tvrdit, že to pro mě byl nejlepší pobyt v Norsku, jaký jsem doposud měla možnost zažít.

Tímto bych velmi ráda vřele poděkovala panu velvyslanci Jaroslavu Knotovi a celému kolektivu na ambasádě za tuto skvělou zkušenost a v neposlední řadě také paní docentce Miluši Juříčkové z Masarykovy univerzity v Brně, která mi tento pobyt umožnila absolvovat.