italiano  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Římě
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast velvyslankyně ČR v Itálii na diskusi „Budoucnost Evropy tváří v tvář novým hrozbám“

Zastoupení Evropské komise v Itálii uspořádalo ve spolupráci s časopisem Formiche, Velvyslanectvím České republiky v Římě a zastupitelskými úřady Litvy, Lotyšska, Estonska a Polska panelovou diskusi pod názvem “Budoucnost Evropy tváří v tvář novým hrozbám", která se uskutečnila dne 23. listopadu 2022.

Velvyslankyně ČR Hana Hubáčková během panelové diskuse připomněla, že české předsednictví v Radě EU definovalo pětici hlavních politických priorit, které mají prakticky všechny vazbu na bezpečnost. Otázka odolnosti EU vůči rizikům a hrozbám se prolíná do několika sektorových agend, a pokud jde o nové hrozby, věnuje předsednictví velkou pozornost zejména otázkám spojeným s kybernetickou bezpečností a s hybridními hrozbami.  Dominantním tématem českého předsednictví je od začátku přirozeně zajištění energetické bezpečnosti. České předsednictví zároveň usiluje o soulad mezi iniciativami dohodnutými v rámci Evropské unie s aktivitami spojenců v rámci NATO.

Panelovou diskusi, jíž se vedle velvyslankyně Hany Hubáčkové dále účastnil ředitel Stálého zastoupení Evropské komise v Itálii Antonio Parenti, velvyslankyně Polska Anna Maria Anders, velvyslankyně Litvy Dalia Kreivienè, velvyslankyně Lotyšska Solvita Āboltiņa a velvyslanec Estonska Paul Teesalu, moderoval šéfredaktor časopisu Formiche Giorgio Rutelli.  Záznam z panelové diskuse v italském a anglickém jazyce je k dispozici na webové stránce časopisu Formiche zde

 

Futuro Europa Minacce Nuove 2