português  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Generální konzulát ČR v Sao Paulo
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Diamantine Sobotka se loučí s funkcí honorární konzulky ČR v Riu de Janeiru

Dne 14. února 2022 převzala paní Diamantine Sobotka medaili ministerstva zahraničí České republiky jako ocenění za dlouhodobé vynikající služby naší zemi ve funkci honorární konzulky v Riu de Janeiru, v níž působila více než 15 let.
 

Dne 14. února 2022 převzala paní Diamantine Sobotka z rukou Viktora Dolisty, zástupce vedoucího generálního konzulátu ČR v Sao Paulu, medaili ministerstva zahraničí jako ocenění za dlouhodobé vynikající služby České republice ve funkci honorární konzulky. Diamantine Sobotka za podpory svého manžela, krajana Freddyho Sobotky, zastávala tuto funkci více než 15 let.

Honorární konzulát České republiky v Riu de Janeiru se během svého fungování podílel na realizaci mnoha návštěv oficiálních delegací i podnikatelských a obchodních cest. Manželé Sobotkovi pomohli rovněž celé řadě českých občanů, kteří se při svém pobytu v Brazílii ocitli v nouzi.

Honorární konzulát zůstává v současné době uzavřený. V případě potřeby se mohou čeští občané obracet přímo na Generální konzulát ČR v Sao Paulu.

 

Autor:  Mgr. Viktor Dolista, zástupce vedoucího Generálního konzulátu ČR v Sao Paulo

Galerie


Poděkování HK Rio de Janeiro