česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Czech Embassy
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dny českého piva v USA 2019 ve znamení osvěty i ochutnávek

Na přelomu září a října 2019 vystoupil v rámci Dnů českého piva v USA americký spisovatel, novinář a pivní znalec Evan Rail v sérii přednášek, které česká ambasáda ve Washingtonu uspořádala jako marketingový projekt ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR na Východním pobřeží pro tohoto Kaliforňana žijícího dlouhodobě v Praze. Hlavními tématy byly historické souvislosti, způsoby vaření piva a vážné i humorné aspekty české pivní kultury.

Vzhledem k faktu, že americký trh je přehlcen nabídkou piv tradičních amerických pivovarů, malých řemeslných pivovarů i piv z dovozu, není jednoduché spotřebitele zaujmout. A jsou to právě kvalita produktu, jeho historie a příběh, které se o toto snaží. Tedy, prezentovat Českou republiku jako „Zemi piva“, osvětlit americkému konzumentovi jemu srozumitelným způsobem specifičnost českého moku, historii a tradici českého pivovarnického sektoru.

Přednášky Evana Raila byly doprovázeny ochutnávkou českých piv nebo piv uvařených tradičním způsobem z českých surovin, jako v případě pivovaru Port City Brewing z Alexandrie ve Virginii. Jednotlivé akce se uskutečnily např. na české ambasádě ve Washingtonu, v pivovaru Port City v Alexandrii, v baru Grey Lodge ve Philadelphii a restauracích Bohemian Spirit a Bierocracy v New Yorku.

Na shledanou v rámci Dnů českého piva v USA 2020 a na zdraví!

Galerie


2019_CBD