SZ ČR PŘI EVROPSKÉ UNII

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Debata na Stálém zastoupení rozebere infrastrukturní fond EU

(Archivní článek, platnost skončena 03.12.2012.)

Seminář se 7. prosince 2011 zaměří na dopad nového Nástroje pro propojení Evropy, který navrhuje Evropská komise.

Česká podnikatelská reprezentace při EU (CEBRE) společně se Stálým zastoupením ČR při EU pořádají 7. prosince 2011 debatu na téma: „Jaký dopad bude mít Nástroj pro propojení Evropy?“

Evropská komise v říjnu navrhla vytvořit nový Nástroj pro propojení Evropy, který by měl přinést až 50 miliard eur do dopravy, energetiky a telekomunikací a přilákat investice soukromých firem. S praktickým fungováním Nástroje je však stále spojena řada otázek. Jakým způsobem budou finanční prostředky rozdělovány mezi členské země a na jednotlivé projekty? Bude Nástroj dostatečně zohledňovat specifika jednotlivých sektorů? Přispěje Nástroj skutečně k lepšímu propojení dopravních, energetických a broadbandových sítí v Evropské unii? A neméně důležitá otázka - jakou šanci mají české projekty?

Představy o dalším postupu, fungování Nástroje a praktických zkušenostech s čerpáním prostředků z jiných finančních zdrojů budou prezentovat zástupci Evropské komise, Evropského parlamentu, BUSINESSEUROPE a společností NET4GAS a Telecom Italia.

Další informace:

Foto: EK

přílohy

Seminar CEF - 111207 - Invitation 355 KB PDF (Acrobat dokument) 2.12.2011