česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nadále pokračují namátkové kontroly na státní hranici Česka se Slovenskem a také na státní hranici Slovenska s Maďarskem

V souvislosti s nárůstem nelegální migrace v Evropě obnovila Česká republika kontroly na celé pozemní hranici se Slovenskou republikou. Platnost tohoto opatření prodloužila vláda ČR prozatím do 3. 1. 2024.
Slovenská republika dočasně obnovila kontroly na hranici s Maďarskou republikou. Platnost tohoto opatření je prodloužena prozatím do 23. 12. 2023.
Připomínáme, že k překračování vnitřních hranic je nutný platný pas nebo občanský průkaz!

V souvislosti s nárůstem nelegální migrace v Evropě obnovila Česká republika od středy 4. 10. 2023 00:00 hod. kontroly na celé pozemní hranici se Slovenskou republikou. V rámci koordinovaného postupu se sousedními státy je platnost toto opatření prodloužena. do 3. 1. 2024. Případné další prodloužení kontrol bude záviset na aktuální situaci.

Kontroly jsou namátkové a jsou prováděny na všech 27 hraničních přechodech ze Slovenska do Česka (tj. 17 silničních, 10 železničních i 3 říčních), jakož i po celé délce hranice.

Slovenská republika obnovila kontroly na hranici s Madarskou republikou, a to od čtvrtka 5. 10. 2023; opatření je v platnosti prozatím do 23. 12. 2023. Kontroly probíhají po celé délce vnitřní hranice Slovenska  s Maďarskem.

Při vstupu z Maďarska na Slovensko a při vstupu ze Slovenska do Česka je proto potřeba počítat s namátkovými kontrolami. Upozorňujeme, že k překračování vnitřních hranic je nutný platný pas nebo občanský průkaz!