česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vládní program Režim Indie

Zahájení příjmu žádostí v rámci tohoto režimu je stanoveno na 1. 10. 2018.

Režim Indie

 

Vládní program Režim Indie (dále jen „Režim“) nabízí přednostní podání žádosti  o zaměstnanecké karty pro kvalifikované zaměstnance z Indie, jejichž budoucí český zaměstnavatel splnil podmínky pro zařazení do tohoto vládního programu. Formálně se jedná o rozšíření Pilotního projektu: Zvláštní postupy pro vysoce kvalifikované zaměstnance z Ukrajiny na občany Indické republiky. Zahájení příjmu žádostí v rámci tohoto režimu je stanoveno na 1. 10. 2018. 

V rámci Režimu byla vládou stanovena roční kvóta pro příjem žádostí o zaměstnanecké karty ve výši 500 žádostí ročně, přičemž tato kvóta bude rovnoměrně rozložena do jednotlivých měsíců a je nepřekročitelná.

Žádosti zaměstnavatelů o zařazení konkrétních žadatelů o zaměstnaneckou kartu do Režimu vyhodnocuje a rozhoduje Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky (pro podrobné informace k Režimu na webových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, viz https://www.mpo.cz/cz/zahranicni-obchod/ekonomicka-migrace/rozsireni-pilotniho-projektu-ukrajina-pro-vysoce-kvalifikovane-zamestnance-o-indii--240111/).

Na zařazení do zvláštního režimu pro přijetí žádostí není právní nárok.

Další postup je shodný s podáním žádosti o zaměstnaneckou kartu. Žádosti se vyřizují v zákonem stanovených lhůtách při splnění všech zákonných požadavků. Zprocesování žádosti v rámci Režimu nemá vliv na průběh řízení o žádosti o zaměstnaneckou kartu po přijetí žádosti, a to včetně lhůt k rozhodnutí, které zůstávají zachovány (60 dnů ode dne přijetí žádosti).

Velvyslanectví České republiky v Dillí bude přijímat žádosti o zaměstnanecké karty v rámci Režimu od pondělí do čtvrtka od 9:00 do 11:00 hod. místního času vyjma státních svátků, případně dle kapacit zastupitelského úřadu. O termínu podání žádosti na zastupitelském úřadě bude každý žadatel informován prostřednictvím svého zaměstnavatele. Žadatel musí vyčkat, až mu bude sdělen termín podání žádosti zaměstnavatelem.

Žadatel sám velvyslanectví nekontaktuje. Termíny ani pořadí žadatelů nelze měnit, a to z žádného důvodu.

Nevyužitý termín automaticky propadá.