česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Czechinvest
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na mezinárodním biotechnologickém fóru Biofit ve Francii

Ve dnech 10. - 11. 12. 2019 se na společném českém stánku na mezinárodním
biotechnologickém fóru Biofit v Marseille s velkým zájmem prezentovalo 8 českých
firem a výzkumných institucí. Tato účast byla realizována s finančním příspěvkem
z českého programu na podporu ekonomické diplomacie Proped koordinovaného
Ministerstvem zahraničních věcí ČR. Spolurealizátorem projektu byla agentura
CzechInvest.

Fórum Biofit pro transfer technologií a kooperace ve farmaceutickém a biomedicínském výzkumu a vývoji se letos konalo v kongresovém a výstavním centru Marseille Chanot v Marseille ve dnech 10. -11. 12. 2019. Společný český stánek, který provozovala agentura CzechInvest, využilo jako zázemí a prostor pro svou prospektovou prezentaci 8 českých firem, výzkumných pracovišť a institucí, jejichž zástupci měli naplánována jednání s jinými účastníky fóra a potenciálními partnery přes rezervační program partneringové databáze.

Ve společné účasti byla zastoupena pracoviště Univerzity Karlovy Praha, Masarykovy univerzity Brno a Univerzity Pardubice, Ústav organické chemie a biochemie AV ČR Praha, Fakultní nemocnice Hradec Králové, CEITEC Brno, i&i Prague a MediTox Konárovice.

Česká účast na fóru Biofit umožnila představit výsledky a možnosti biomedicínského a farmaceutického výzkumu a vývoje v ČR na jedné z nejvýznamnějších akcí svého druhu ve světě a přes rezervační systém obchodních schůzek na fóru navázat jednotlivým účastníkům vhodné kontakty pro jednání o obchodní a výzkumné spolupráci s novými zahraničními partnery. Fórum je příležitostí k většímu zapojení českých pracovišť do mezinárodní výzkumné spolupráce, vývoje nových léčiv a léčebných postupů, prodeji výsledků domácího výzkumu farmaceutickým firmám a pronájmu domácích kapacit preklinického a klinického výzkumu zahraničním zájemcům.
Příští ročník fóra Biofit se bude konat ve Štrasburku ve dnech 1. - 2. 12. 2020.

 

Biofit 2

Biofit 2

Biofit 3

Biofit 3