česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Paříž
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní firemní fórum inovací a udržitelného rozvoje v LILLE

Dne 10. dubna 2018 se uskutečnila v Lille společná prezentace firem a regionů zemí V4 v oblasti smart city. Cílem bylo navázání kontaktů mezi dodavateli řešení pro smart city s municipalitami a francouzskými subjekty a výměna zkušeností mezi jednotlivými účastníky v aplikaci nových IT řešení ve fungování města.
 

Hlavními zájmovými oblastmi akce bylo vodohospodářství, odpadové hospodářství, inteligentní systémy řešení dopravy a ekologické revitalizace bývalých průmyslových areálů s dopadem na urbanismus města.

Akce se uskutečnila za spolupráce velvyslanectví ČR, Maďarska, Polska a Slovenska a Obchodní a průmyslové komory města Lille. Česká účast byla podporována z prostředků Projektů ekonomické diplomacie MZV ČR.

Za českou stranu se zúčastnily firmy Lumitrix (inteligentní osvětlování budov a videoprojekce kulturních akcí), klastr IQRF, který je platformou pro integraci zařízení v ekosystému internetu věcí a firma EUTIT, která se zabývá výrobou ekologických dlažeb a dekoračních prvků z čediče.

Akce V4 poukázala na vysoký zájem účastnících se municipalit, ať už z francouzské strany nebo ze strany zemí V4 v zavádění technologií smart city a demonstrovaná řešení vč. prezentovaných case studies umožnila navázání kontaktů a další spolupráci českých firem se zahraničními partnery.

LILLE Forum

LILLE Forum