english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Tel Aviv
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vodohospodářská podnikatelská mise do Izraele - PROPED

Ve dnech 27. – 30. 11. 2022 ZÚ Tel Aviv zorganizoval setkání našich expertů a zástupců českých firem v izraelských firmách a společnostech, což dalo našim expertům možnost nabídnout izraelské straně komplexní řešení vodohospodářských systémů (čističky odpadních vod, úprava pitné vody, využití nových technologií, včetně nanotechnologií, řešení a odstraňování ekologických zátěží atd.). Projekt si kladl za cíl, kromě nalezení distributorů pro místní trh, oslovit také obchodní partnery z řad vyspělých izraelských firem pro spolupráci nejenom na třetích trzích, ale především pro výměnu zkušeností, know-how a informací, které by pomohly udržet vodu v české krajině, jež trápí sucho. Přínosem projektu bylo zvýšení šancí českých firem na vývoz do Izraele a propagace České republiky. České firmy měly možnost projednat s představiteli místní samosprávy a firem možnosti spolupráce a připadnou účast ve veřejných tendrech.
 

Dalším cílem bylo seznámit izraelské firmy, klíčové státní instituce a zástupce měst a obcí s českými technologiemi a výrobky z oblasti vodohospodářství (vodovody, kanalizace, čističky odpadních vod, IT a software apod.)

V oblasti výběru cílové skupiny se projekt zaměřil na stavební, vodohospodářské a hydrogeologické společnosti se specializací na čištění vod, sanaci, revitalizaci, ekologii, ale také bezpečnost, ochranu a krizové stavy v procesu vodního hospodářství. Zároveň využil již existující spolupráci akademických institucí obou zemí zaměřenou na uvedenou oblast a překlopil ji do oblasti přinášející obchodní příležitosti a zisk pro české subjekty. Mezi potenciální klienty patří také vedení obcí, kibuců  a průmyslových provozoven. Většina byla oslovena s řešením při odstraňování odpadních vod například pomocí kořenových čistíren, vhodných zejména v odlehlejších oblastech, v obcích bez existující běžné čistírny odpadních vod. Důraz byl kladen na specifikaci jednotlivých technologií s ohledem na místní podmínky, legislativní požadavky, provozní záležitosti tak, aby se české firmy mohly účastnit veřejných tendrů a zakázek.

Z výše uvedených důvodů navrhnul ZÚ podnikatelskou misi, která proběhla s prezentační akcí v reprezentačních prostorách velvyslanectví ČR v Tel Avivu. Akce byla spojena s možností individuálních jednání B2B. Pro účast na prezentační akci byli osloveni vytipovaní vlastníci, správci a provozovatelé vodovodů a kanalizací pro veřejnou spotřebu a přímo související vodohospodářské infrastruktury. Přípravu akce a komunikaci s českými podnikatelskými subjekty zajistil ZÚ ve spolupráci se zahraniční kanceláří agentury CzechTrade (spolurealizátor bez finanční účasti) a místní hospodářskou komorou.

Základem projektu byla B2B jednání v Tel Avivu a návštěvy vytipovaných subjektů a firem, například Madan Technologies. Jednotlivé české firmy měly připraveny powerpointové prezentace a brožury v angličtině, popisující představované technologie.

Vodohospodářská podnikatelská mise do Izraele byla velmi úspěšná a zástupci firem získali cenné kontakty.