english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Tokiu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

26. ročník soutěže v českém jazyce

Dne 27. června 2020 Velvyslanectví ČR v Tokiu ve spolupráci s Českým centrem Tokio připravilo 26. ročník soutěže v českém jazyce. Cílem soutěže je podpořit zájem o studium českého jazyka mezi širokou japonskou veřejností.
 

Do letošního 26. ročníku bylo přihlášeno celkem třináct soutěžících. Každý z nich nejprve před pětičlennou porotou krátce promluvil na předem vybrané téma, které se letos vztahovalo např. k 100. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Českou republikou a Japonskem či k připomenutí si osobnosti Jana Amose Komenského. Následně, soutěžící zodpověděli i dotazy poroty.

Porota skutečně neměla lehkou práci, neboť znalost jazyka všech zúčastněných byla na velmi vysoké úrovni. Mezi soutěžícími byli především studenti bohemistiky Tokijské Univerzity cizích jazyků, ale i mladí lidé, kteří se věnují výuce češtiny ve svém volném čase, např. v Českém centru Tokio.

Výkony všech soutěžících byly odměněny hodnotnými cenami, jež věnovaly české firmy působící v Japonsku. První cena je již tradičně rovněž spojena s možností účasti na Letní škole slovanských studií v České republice v roce následujícím.

Galerie


26. ročník soutěže v českém jazyce