english  日本語  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Japan Sumo Association
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání českého poháru vítězi zářijového Grand Sumo Tournament v Tokiu

Na konci září 2021 proběhlo v tokijské hale Ryogoku Kokugikan finále velkého turnaje v sumó, jehož suverénním vítězem se stal zápasník Terunofudži. Při závěrečném slavnostním ceremoniálu byl vítězi předán diplom a putovní ručně broušený pohár z českého křišťálu zástupcem českého velvyslanectví v Tokiu.

Podle dlouholeté tradice založené již v roce 1970 předává velvyslanec České republiky v Japonsku vítězi Grand Sumo Tournament diplom a putovní ručně broušený pohár z českého křišťálu. Na zářijovém turnaji pana velvyslance Martina Tomča na slavnostním ceremoniálu zastoupil ekonomický diplomat českého velvyslanectví pan Ondřej Svoboda, který předal diplom a pohár 29-letému mongolskému zápasníkovi Terunofudžimu. Blahopřejeme!

Terunofudži do zářijového turnaje vstoupil poprvé v nejvyšší hodnosti tohoto sportu, yokozuny, a s celkovým skóre 13-2 neměl tentokrát konkurenta a potvrdil, že jeho povýšení bylo zcela zasloužené. Jedná se o jeho třetí vyhraný turnaj v tomto roce a celkově pátý za celou kariéru.

Galerie


Grand Sumo Tournament 26-09-2021