монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Alliance Francaise
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika na Dnech Frankofonie v Ulánbátaru

Březen je již tradičně měsícem Dnů Frankofonie a nejinak tomu bylo v Ulánbátaru, kde Alliance Française ve spolupráci s rezidentními zastupitelskými úřady členských zemí Mezinárodní Organizace Frankofonie (OIF) připravila zajímavý kulturní a vzdělávací program. Zúčastnila se jej i Česká republika, která byla přijata do OIF v roce 1999 jako pozorovatelská země.

Program 22. ročníku Dnů Frankofonie zahájili velvyslanci participujících zemí, vedoucí Delegace Evropské unie a ředitelka Alliance Française 12. března a 15. března představil velvyslanec České republiky v rámci programu o vaření společně s francouzským šéfkuchařem Matthieu Rouquierem recept na tradiční český bramborák a na dezert zvaný trhanec.

Dne  27. března uspořádalo Velvyslanectví České republiky online prezentaci českých univerzit a jejich studijních programů nabízených pro zahraniční studenty v anglickém nebo francouzském jazyce. O živé vysílání byl ze strany mongolských účastníků velký zájem, a proto přikládáme prezentaci i zde k nahlédnutí.

přílohy

prezentace VŠ 6 MB PDF (Acrobat dokument) 29.3.2021