Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Náměstek ministra zahraničních věcí P. Drulák zahájil seminář ke kariérním příležitostem v OSN.

 

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky společně se Sekretariátem OSN zorganizovalo ve dnech 7. - 9. 4. 2014 sérii celkem pěti seminářů v Praze a Brně k možnostem zaměstnání a personálních příležitostí pro občany ČR v systému OSN pod názvem „Jak nastartovat kariéru v OSN“.

Hlavní cílovou skupinou byli úředníci státní správy, zástupců nevládních organizací                                       a studenti vysokých škol.

První dva semináře pro studenty vysokých škol se uskutečnily v Praze dne 7.4. na Vysoké škole ekonomické. Dne 8. 4. 2014 1. náměstek ministerstva zahraničních věcí Petr Drulák zahájil na MZV ČR blok dvou seminářů určených úředníkům státní správy a zástupců nevládních organizací. Dne 9. 4. 2014 proběhl seminář na Masarykově univerzitě určený studentům a státním úředníkům z Jihomoravského kraje.

Účelem seminářů bylo informovat o možnostech účastnit se výběrových řízení a získat zaměstnání ve strukturách OSN, poskytnout užitečné kontakty, důležité praktické informace a zkušenosti při zapojení do těchto výběrových řízení.

Experti z oddělení pro nábor a rozmísťování pracovníků Sekretariátu OSN v New Yorku na seminářích vysvětlili postupy při podávání přihlášek do výběrových řízení vyhlašovaných OSN a přijímací proces různých institucí OSN a rovněž poradili, jak se co nejefektivněji na ně připravit.

V tomto roce byla Česká republika zařazena mezi země pořádající na svém území přijímací řízení pro své občany do programu OSN „UN Young Professionals Programme(YPP) pro uchazeče o zaměstnání v OSN mladší 32 let, s vysokoškolským (alespoň bakalářským) vzděláním a se znalostí anglického nebo francouzského jazyka. Přihlášky se podávají obvykle v létě. Samotné výběrové řízení probíhá v jeden den ve všech participujících zemích koncem kalendářního roku. Bližší informace k programu YPP naleznete na www.careers.un.org/YPP.

Bližší informace včetně termínu výběrového řízení do programu YPP budou uveřejněny na webových stránkách MZV v sekci Národního kontaktního místa  www.mzv.cz/NKM.

Pro všechny potencionální uchazeče o zaměstnání v OSN jsou níže připojeny prezentace ze semináře.

přílohy

JAK NASTARTOVAT KARIÉRU V OSN prezentace 2 435 kB pdf (Acrobat dokument) 16.4.2014

JAK NASTARTOVAT KARIÉRU V OSN prezentace 1 2 MB pdf (Acrobat dokument) 16.4.2014

.