english  türkçe  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: pixabaz
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

14 denní karanténa pro řidiče mezinárodní dopravy již neplatí

Dne 27. dubna 2020 ministryně obchodu a cel Turecké republiky, Ruhsar Pekcan, oznámila nová pravidla platná pro přejezd hranic řidičů mezinárodní dopravy.

Na základě těchto pravidel končí nutnost pro zdravé mezinárodní řidiče strávit před vstupem do země 14 dní v karanténě. Do Turecka tak bude nově vpuštěn každý řidič nevykazující známky nemoci, jenž se zároveň zaváže zemi do 72 hodin opustit.

Toto opatření tak ruší od 9. dubna platnou reguli nařizující povinnou 14 denní karanténu pro všechny do Turecka přijíždějící řidiče mezinárodní dopravy. Stále ovšem platí, že všichni do země přijíždějící řidiči u sebe budou muset mít dostatečný počet roušek i množství dezinfekce a dále budou muset souhlasit s dezinfekcí svého vozidla. O prodloužení 72 hodin bude moci rozhodnout příslušný celní úřad, a to pouze na základě špatných povětrnostních podmínek či zdržení na celnici. Turecká strana si také vyhrazuje právo vozidla v odůvodněných případech doprovázet policejní eskortou či jim nařídit změnu trasy dle aktuální situace. Řidiči mají také povinnost nahlásit jakékoliv zdravotní obtíže, které je během pobytu na území Turecka potkají, relevantním místním autoritám.

 

Pavel Daněk, obchodní rada Velvyslanectví ČR v Ankaře