tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Představitelé měst Chebu a Bac Ninh slavnostně podepsali Dohodu o spolupráci

Dne 2. listopadu 2015 podepsal starosta města Cheb Ing. Petr Navrátil (ČSSD) Dohodu o spolupráci mezi městem Cheb a městem Bac Ninh. Za město Bac Ninh podepsal Dohodu předseda Městského výboru p. Nguyen Quoc Liem.
 

Podpis Dohody byl ujednán během návštěvy delegace města Bac Ninh v Chebu v listopadu 2014. Slavnostní celodenní ceremoniál podpisu v prostorách Městského výboru Bac Ninh doprovázelo množství kulturních vystoupení a zúčastnilo se jej prakticky celé vedení městského výboru i zástupci vedení stejnojmenné provincie Bac Ninh. Za ZÚ Hanoj se akce zúčastnil VZÚ Martin Klepetko a ZVZÚ Karel Šrol. Přítomen i byl i velvyslanec Vietnamu v ČR J.E. Truong Manh Son.

Město Bac Ninh je hlavním městem a správním centrem provincie Bac Ninh. Nachází se v severní části Vietnamu a přímo sousedí s hlavním městem Hanoj. Město má rozlohu 80.82km2 a jeho populace čítá přibližně 237.000 obyvatel. Blízkost Hanoje výrazně přispívá rozvoji města i celé provincie z důvodu vysokého počtu zahraničních investic v podobě moderních průmyslových zón. Mezi nejvýznamnější firmy působící v Bac Ninh se řadí například Samsung či Microsoft. Vysoká míra zahraničních investic tak činí z Bac Ninh jednu z nejbohatších a nejrychleji rostoucích vietnamských provincií. Ve městě působí i samostatné Sdružení Vietnamců v České republice původem v provincii Bac Ninh.