česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Světová premiéra Škoda Karoq ve Stockholmu

Dne 18. května 2017 se v prestižní výstavní umělecké hale Artipelag na jednom z ostrovů ve stockholmském souostroví uskutečnila světová premiéra nového modelu automobily Škoda Auto, který nese název Karoq.

Jedná se o rozšíření modelové řady automobilky o kompaktní SUV, které bude cílit především na mladé rodiny. Premiéry se zúčastnilo přibližně 350 akreditovaných novinářů z celého světa. Model osobně představil předseda představenstva Škoda Auto Bernhard Maier. Ten uvedl jako hlavní důvody výběru Stockholmu pro tuto premiéru několik společných rysů nové Škody se Švédskem, a to především tradiční velkou sepjetí s přírodou, prostornost, technologické inovativní novinky, externí design a akcent na rodinu.

Akce se zúčastnil celý vrcholový management koncernu Škoda Auto a čestnými hosty byli velvyslanec ČR ve Švédsku Jiří Šitler a ředitel kanceláře CzechTrade Scandinavia Vítězslav Blažek. V průběhu prezentace vozu Karoq zaznělo poděkování celému týmu Škody v Mladé Boleslavi a Kvasiny a bylo oceněné tradiční české řemeslné umění.

 

 

Jan Buben, zástupce velvyslance, velvyslanectví Stockholm