Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští diplomaté se vzdělávají v zemích Evropské unie

 

Akademický rok 2013-2014 přinesl další posílení účasti českých diplomatů na aktivitách zahraničních diplomatických institucí v rámci Evropského diplomatického programu.

Čeští diplomaté získávají stále více možností účastnit se kurzů a seminářů, které organizují členské země Evropské unie pro vlastní diplomaty v rámci svých vzdělávacích programů. Stejně tak i Diplomatická akademie MZV otevírá své aktivity unijním kolegům, jak z ústředí, tak i ze zahraničních zastupitelských úřadů v Praze.

Hlavním důvodem je sdílení zkušeností při společných akcích, významnou roli hraje také nedostatek prostředků na diplomatické vzdělávání, se kterým se dlouhodobě potýkají prakticky všechny země EU.

Čeští diplomaté se tradičně účastní vzdělávacích kurzů , které organizuje Evropská služba vnější akce, zaměřené především na politiky EU a rozhodovací proces EU.

Nově se také v letošním roce čeští diplomaté zapojili do aktivit Diplomatické akademie ve Vídni, francouzského nebo italského MZV. Mezi velmi cenění patří například kurzy k politické analýze a zpravodajství nebo práce s médii.

Do Prahy naopak míří například slovenští diplomaté, kteří se účastní kurzů Diplomatické akademie MZV tzv. měkkých dovedností. Úspěšně se rozvíjí také spolupráce s pražskými zastupitelskými úřady Nizozemska, Francie  nebo Chorvatska.

.