česky  english 

rozšířené vyhledávání

Bilaterální projekty

Kambodža i nadále zůstává na seznamu prioritních zemí rozvojové spolupráce České republiky a v roce 2016 byla povýšena mezi prioritní země s programem spolupráce. Toto nové období spolupráce mezi oběma zeměmi bylo zahájeno v Phnompenhu dne 17. května 2018 podpisem Memoranda o rozvojové spolupráci mezi Ministerstvem zahraničních věcí České republiky a Radou pro rozvoj Kambodže.  Bilaterální program rozvojové spolupráce na roky 2018-2023, který je nedílnou součástí memoranda, udává rámec budoucích sektorových  priorit a přispěje ke snaze kambodžské vlády dosáhnout statusu středně příjmové země do roku 2030.

Program se v příštích šesti letech (2018-2023) zaměří na tři hlavní sektory: vzdělávání zaměřující se na střední technické a odborné vzdělávání, zdravotnictví se zvláštním zřetelem na péči o matku a dítě a zajištění přístupu k vodě a sanitaci. Podstatná část rozvojových projektů bude realizována v provincii Kampong Chhnang, která byla identifikována jako prioritní geografická oblast. Současně bude část projektů realizována na národní úrovni z důvodu zajištění udržitelnosti a efektivity rozvojové spolupráce.

Bilaterální projekty jsou financovány Českou rozvojovou agenturou a koordinovány ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Phnompenhu.

Náměty na nové bilaterální projekty jsou předkládány v souladu s Metodikou zahraniční rozvojové spolupráce ČR na k tomu určeném formuláři (v příloze níže).

 

přílohy

Formulář projektového námětu 71 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 31.7.2019

Metodika ZRS 1 MB PDF (Acrobat dokument) 31.7.2019