česky  english 

rozšířené vyhledávání

Konference OSN o obchodu a rozvoji

Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) je agencií Organizace spojených národů (OSN) s cílem podporovat obchod, investice a rovnocenný rozvoj příležitostí v rozvojových zemích.

Konference vznikla z nejistoty rozvojových zemí z mezinárodního trhu, multinárodních korporací a značného nepoměru mezi rozvinutými národy a rozvojovými zeměmi.

Založena v roce 1964, UNCTAD se postupně vyvinula do autoritativní instituce opírající se o odborné znalosti, jejímž cílem je tvarovat aktuální politickou debatu a uvažování nad rozvojem. Zvláště pak usiluje o to, aby se dílčí domácí politiky a rozhodnutí na mezinárodní úrovni vzájemně podporovaly v dosažení trvale udržitelného rozvoje. UNCTAD formuluje politiku týkající se všech aspektů rozvoje, včetně obchodu, humanitární pomoci, dopravy, financí a technologií.

Ministr Kulhánek promluvil na 15. zasedání konference UNCTAD

thumb

Ve dnech 3. až 7. října 2021 probíhá 15. zasedání ministerské konference UNCTAD. Konference je nejvyšším rozhodovacím orgánem organizace a platformou pro posouzení aktuálního stavu globálního obchodu a rozvoje. Členské státy na Konferenci… více ►