Ministerstvo zahraničních věcí ČR

česky   english  

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Program Rozvojového partnerství pro soukromý sektor ("B2B") - výzva pro předkládání žádostí o dotaci

 

Cílem Programu B2B, je zapojení soukromého sektoru do naplňování cílů zahraniční rozvojové spolupráce ČR, podpora soukromého sektoru v rozvojových zemích a zároveň plnění Cílů udržitelného rozvoje (SDGs). Program B2B se zaměřuje na všechny rozvojové země dle klasifikace OECD, pro které je zpracována Mapa globálních oborových příležitostí MZV ČR.

Výzva je cílena na firmy s podnikatelskými záměry, které pomohou řešit rozvojové problémy v cílových zemích a které zároveň mají zájem prozkoumat nové trhy, zajistit potenciální partnery pro spolupráci nebo přímo v dané zemi investovat a založit zde joint venture nebo pobočku. Program tak nabízí širokou škálu možností k získání partnerů a referencí v zajímavých teritoriích, přičemž dotace pomůže minimalizovat riziko spojené se vstupem na nové trhy. Tyto firmy mohou získat dotaci v režimu de minimis až 50% celkových nákladů na přípravu studií proveditelnosti a podnikatelských plánů nebo až 40% celkových nákladů na samotnou realizaci projektu. 

Kompletní text výzvy, podmínky účasti, pravidla pro získání dotace a kontakt v případě dotazů naleznete na http://www.czechaid.cz/jak-se-zapojit/soukromy-sektor/

.